Online: 0 użytkownik(ów), 32 gość(ie)
  Nie jesteś zalogowany     UŻYTKOWNICY     PROFIL     OPD     PRYWATNE WIADOMOŚCI     LOGUJ    
Newsy
Nagłówki
Archiwum
Grupa Steam
Shoutbox Wywiady
Tutoriale
Forum / regulamin
Szukaj
Linki
Serwery Mapy
Programy
Zasoby
VERC Collective

source SDK

Strona dla początkujących mapperów zawierająca kurs i porady dotyczące tworzenia map do Counter Strike'a

grinder74.com - Polska Baza Map i Modów SP dla HL1 & HL2

AHA - Andrzej Hrycyk - Polskie mapy do Counter Strike

D.I.P.R.I.P.

 Wejdz na strone The BORG Collective

MAPOSFERA.ORG

NATURAL-SELECTION.PL

CSNation.pl

kzpl.kampno.pl

Bannerek serwisu beta

Archiwum Archiwum / Główna
"Ojciec Valve Software" - Gabe Newell
2008-02-11 16:25 by
triget - Comments : (8) #224
 

Dzisiaj postanowiłem naświetlić osobę-legendę, którą powinien znać każdy szanujący się mapper i gracz. Chodzi mianowicie o Gabe Newell`a. Pewnie nie jeden z was słyszał gdzieś to dźwięcznie brzmiące nazwisko; choćby na stronie Valve Software czy po prostu na opakowaniu pudełka z grą. Kim jest i czym się zajmuje? Postaram się wam naświetlić tą osobę, chociaż zdaje sobie sprawę, że tych parę słów nie jest wstanie wyrazić i oddać w pełni tej barwnej postaci.

Gabe Newell urodził się 3 listopada 1962. To osobą dość kontrowersyjna, która jest kolekcjonerem noży, czuje wstręt do PlayStation (co udowodnił wielokrotnie). Ostatnio w jednym z wywiadów, jako prezes studia Valve Software stwierdził w bardzo dosadny sposób, iż decyzja Microsoftu dotycząca ekskluzywności DirectX'a 10 na Windows Vista jest pomyłką. Co ciekawe w ankiecie użytkownicy STEAM`a poparli jego słowa.

W roku 1983 rozpoczął pracę w Microsoft.
Po 13 latach pracy dla Giganta z Redmond postanowił rozpocząć działalność na własną rękę. Opuścił firmę Billa Gatesa, ponieważ był zafascynowany Doomem i Quake'iem co sprawiło, że nabrał ochoty na tworzenie własnych gier akcji. Gabe był jednym z pierwszych 60 pracowników firmy, dzięki czemu po sprzedaniu swoich udziałów mógł założył firmę wraz z Mike Harrington`em, który wcześniej przez 9 lat pracował jako prawnik Microsoft`u. W sierpniu 1996 roku Gabe Newell i Mike Harrington podpisali umowę o rozpoczęciu swojej działalności - do podpisania doszło na weselu Newell`a. Po krótkim czasie podjęli się opracowania gry Half-Life. Gdy w październiku 1998 roku nieznana firma Valve Software wydała strzelaninę Half-Life, nikt nie liczył na wielki sukces. Według Valve udało się sprzedać na całym świecie trzy miliony egzemplarzy podstawowej wersji gry, a dodając do tego różne wydania i warianty, otrzymamy osiem milionów sprzedanych egzemplarzy.


Źródło www.hl2world.com || www.valvesoftware.com
 
Powered by LDU 604 Czas generowania strony: 0.006 sek
SQL : 0.002 sek - zapytań: 18 - średnio: 9.0E-5 sek
Top