Online: 0 użytkownik(ów), 31 gość(ie)
  Nie jesteś zalogowany     UŻYTKOWNICY     PROFIL     OPD     PRYWATNE WIADOMOŚCI     LOGUJ    
Newsy
Nagłówki
Archiwum
Grupa Steam
Shoutbox Wywiady
Tutoriale
Forum / regulamin
Szukaj
Linki
Serwery Mapy
Programy
Zasoby
VERC Collective

source SDK

Strona dla początkujących mapperów zawierająca kurs i porady dotyczące tworzenia map do Counter Strike'a

grinder74.com - Polska Baza Map i Modów SP dla HL1 & HL2

AHA - Andrzej Hrycyk - Polskie mapy do Counter Strike

D.I.P.R.I.P.

 Wejdz na strone The BORG Collective

MAPOSFERA.ORG

NATURAL-SELECTION.PL

CSNation.pl

kzpl.kampno.pl

Bannerek serwisu beta

Archiwum Archiwum / Główna
cs_rio zarzewiem konfliktu
2008-01-19 02:18 by
mieTK - Comments : (6) #220
 
Jak zapewne niektórzy z was już wiedzą, brazylijski urząd ochrony konsumentów (Superintendência de Proteção aos Direitos do Consumidor - PROCON/GO) zakazał dystrybucji Counter-Strike'a na terenie całego kraju. Na wszelki wypadek powtórzę: od 19 stycznia w Brazylii nie wolno sprzedawać ani udostępniać nikomu tej gry pod karą grzywny. Policja w prowincji Goias rozpoczęła już naloty na kawiarenki internetowe w których można grać w CS.

Ale nas, mapowiczów na drugim końcu świata nie powinno to obchodzić. I nie napisałbym o tym, gdyby nie jeden drobny szczegół: w oficjalnym oświadczeniu PROCON opisuję CS jako grę, w której "handlarze narkotykami porywają dla okupu trzech urzędników ONZ i trzymają ich w slumsach Rio. Muzyka to zakazany funk". Przypomina wam to coś? Ten opis dokładnie odpowiada fabule mapy cs_rio, starej i bardzo popularnej na całym świecie, zwłaszcza w Ameryce Południowej.

Eksperci PROCONu twierdzą, że takie scenariusze prowadzą do formowania "agresywnych jednostek, które zagrażają społeczeństwu". Oczywiście, takie inicjatywy ustawodawcze to na świecie nic nowego i (miejmy nadzieję) sąd wyższej instancji wykreśli kontrowersyjny zapis.
Ale kto by pomyślał, że jedna głupia mapa do CS może mieć takie znaczenie? Czy Mataleone, twórca mapy zostanie uchodźcą politycznym? Czy pracując nad cs_rio zimą 2001 roku w swoim domu w Sao Paulo uwierzyłby że kiedyś jego działania zmienią życie graczy w całym kraju? Czy wreszcie jest on winny demoralizowania młodzieży?.

Może to nasze hobby nie jest jednak taką stratą czasu .

Źródło: kotaku || procon
 
Powered by LDU 604 Czas generowania strony: 0.007 sek
SQL : 0.003 sek - zapytań: 18 - średnio: 0.00017 sek
Top